Víetnam od severu k jihu s pobytem u moře s česky mluvícím průvodcem Zájezdy Vietnam - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Vietnam

název zájezdu: Víetnam od severu k jihu s pobytem u moře s česky mluvícím průvodcem


Země:
 
Vietnam
Typ zájezdu: Kombinovaný
Podtyp zájezdu: za přírodou, za památkami, za sluncem
Ubytování: Allezboo Resort
Strava: Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 12.03.2018
Konec zájezdu: 24.03.2018
Počet nocí: 10
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
66 490,- KčOsoba ve dvoul.pokoji
59 990,- KčOsoba ve dvoul.pokoji při objednání do 15.1.
990,- KčPřipojištění Comfort

Cena zahrnuje:
 
Letenku Praha - Hanoj a Saigon - Praha v optimálním tarifu ekonomické třídy (s přestupem)
letenka Hanoj - Hue a Danang - Saigon
Aktuální let.taxy a poplatky
Transfery do/z hotelů a dle programu
10 nocí ubytování v hotelech dle rozpisu (4* hotely, 3*plus loď ve dvoulůžkových pokojích/kabinách)
Stravování dle programu
Výlety a vstupy dle programu
Česky mluvící průvodce
Pojištění léčebných výloh v zahraničí
Zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:
 
Vízum 1.250,- Kč
Spropitné
Připojištění Comfort (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu): 990,- Kč/ dosp.osoba, Optimal 1.490,- Kč/ dosp.osoba

Poznámka:
 
Poznejte s námi "starou dámu Asie" Hanoi, malebnou zátoku Halong Bay s přespáním na lodi přímo v zátoce, nechte se okouzlit atmosférou městečka Hoi An, moderním Saigonem, krásami delty Mekongu a jeho příjemnymi obyvateli, navštivte rýžová políčka, malé rodinné firmy, které vyrábí produkty z rýže či kokosů. Zažijte moderní Vietnam ve velkoměstě i ten tradiční na venkově, ochutnejte vynikající vietnamskou kuchyni. To vše jen v malé skupině (max.12 osob) s česky mluvícím průvodcem.

Slevy a příplatky:
 
Program lze připravit i individuálně již pro 2 osoby s anglicky mluvícím průvodcem v jakemkoli termínu a případně ho dle požadavků pozměnit.


  

Další termínyprogram zájezdu


Den 1: Odlet z Prahy
 Vietnam

Odlet z Prahy do Hanoje (s přestupem)

  

Den 2: Přílet do Hanoje
 Vietnam

Po příletu do Hanoje transfer z letiště do hotelu a ubytování v hotelu Tirant 4* (nebo podobném stejné kategorie).

Hanoi - vietnamská metropole je městem nadčasového půvabu. Zůstává okouzlující starou dámou Asie, která se se stárnutím vyrovnává lépe než většina jejích vrstevníků. Po rozdělení Vietnamu, k němuž došlo v roce 1954, upadla Hanoi do zimního spánku. Probudila se až o čtyři desítky let později, kdy se začaly projevovat důsledky hospodářských reforem. Jde o město, které spolu se svými obyvateli již přežilo americké bomby i ruské plánovače, aby se na počátku devadesátých let vynořilo bez větších škrábanců coby vynikající ukázka staré francouzské koloniální metropole.

  
   

   

Den 3: Hanoj - prohlídka města
 Vietnam

Po snídani se vydáte na prohlídku Hanoje, kterou začnete budhistickou pagodou Tran Quoc u jezera West Lake. Vaší další zastávkou bude Ho Chi Minhovo mauzoleum (prohlídka pouze zvenku), navštívíte Chrám literatury, kde byla v roce 1076 založena první vietnamská univerzita, na které se vzdělávali členové královské rodiny, mandaríni a vietnamská elita. Zahrady univerzity a okolní architektura vám nabídne fascinující pohled do minulosti Vietnamu. Dále navštívíte Pagodu jednoho pilíře postavenou králem Ly Thai v roce 1049, která je jednou z nejznámějších staveb ve Vietnamu. Odpoledne navštívíte Etnologické muzeum, které se nachází v blízkosti jezera Hoan Kiem. Zde budete mít možnost dozvědět se více o vietnamských historických i novodobých tradicích týkajících se narození, svatby, mateřství, spirituality atd. Poté se projdete Starou čtvrtí známou též pod jménem „36 ulic“. Tato rušná oblast úzkých ulic a uliček je domovem tisíce malých firem a obchodníků.
Na závěr dne navštívíte představení tradičního vodního loutkového divadla. Je to jedinečné umění severního Vietnamu zobrazující výjevy z venkovského života a epizody národních dějin.
Po představení budete mít zajištěný transfer zpět do hotelu. Nocleh v hotelu Tirant 4* (nebo podobném stejné kategorie).

  
   

   

Den 4: Hanoj - Halong Bay
 Vietnam

Ráno po snídani odjezd na krásný dvoudenní výlet na lodi do zátoky Halong Bay neboli Dračí zátoky. Cesta (cca 160 km, 3,5 hodiny jízdy) povede podél delty řeky Red River, kde uvidíte práci na rýžových polích. Po příjezdu do města Halong nastoupíte na loď, na které se vydáte do jednoho z nejkrásnějších míst Vietnamu - zátoky Halong s přibližně 3000 ostrovy a ostrůvky. Během plavby budete míjet nejkrásnější scénická místa jako je Yen Ngua nebo Noc Coc Mountains. Po zakotvení můžete využít nabídku aktivit dle konkrétní lodi (kajaky, návštěva plovoucí vesnice, masáže - některé za poplatek). Přenocování na lodi Bai Tho 3* plus (nebo podobné stejné kategorie) v kajutě zařízené jako malý dvoulůžkový pokoj s toaletou a koupelnou.

Halong Bay - je-li něco z přírodních krás Vietnamu typické, pak je to mystická, tajemná a romantická Halong Bay. Je to místo, kde z klidného a průzračného moře vystupují tisíce ostrovů a ostrůvků jako kolmé pískovcové věže porostlé bujnou vegetací. Je to malý zázrak přírody. Halong Bay je nekonečně bohatá șkála ekosystémů od korálových útesů, sladkovodních jezírek, močálů, mangrovových lesů až po písečné pláže a jeskyně s podzemními jezery. Kouzlo tohoto místa lze jen velmi těžko popsat, je potřeba ho zažít! Halong Bay by na mapě vaší cesty rozhodně neměla chybět.

  
   

   

Den 5: Halong - Hanoj - přelet do Hue
 Vietnam

Přivstanete-li si dnes ráno, pak zažijete nezapomenutelný východ slunce nad okolní krajinou a probouzející se den. Plavba bude pokračovat nádhernou přírodní scenerií až zpět do přístavu, odkud se vrátíte do Hanoie na letiště, odkud budete odlétat do Hue. Po příletu do Hue transfer do hotelu a ubytování.
Nocleh v Hue (Moonlight hotel 4* - pokoj typu deluxe river view nebo podobný hotel stejné kategorie).  

Den 6: Hue
 Vietnam

Dnešní den začnete prohlídkou císařské Citadely, odkud vládla dynastie Nguyen v letech 1802-1945. Odtud pojedete cyklem (kolo s řidičem a pohodlnou sedačkou) skrze staré město k jezeru Tinh Tam, které využívali císaři dříve jako místo k odpočinku. Během léta je jezero celé pokryté lotosovými květy. Navštívíte sedmistupňovou pagodu Thien Mu z roku 1601, která patří k symbolům města Hue a znázorňuje 7 reinkarnací Buddhy. Pokračovat budete prohlídkou mauzolea císaře Minh Mang. Před návratem do hotelu se zastavíte na tržišti Dong Ba.
Nocleh v Hue v hotelu Moonlight 4* - pokoj typu deluxe riverview (nebo podobném hotelu stejné kategorie).

Hue - z historického hlediska bývalo toto město srdcem celého Vietnamu a hlavním ohniskem politických intrik, kulturních změn, náboženského života a intelektuálních aktivit. Dodnes o jeho historickém významu svědčí jeho památky - působivé hrobky císařů z nguyenské dynastie, několik známých pagod a zbytky místní citadely.

  
   

   

Den 7: Hue - Hoi An - prohlídka města
 Vietnam

Z Hue se dnes vydáte přes průsmyk Hai Van do městečka Hoi An. Budete stoupat do kopců odkud je nádherný výhled. Cestou navštívíte v Danangu Chamské muzeum s nejlepší sbírkou chamských soch. V Hoi An se projdete městem, uvidíte staré měšťanské domy, 400 let starý japonský krytý most, dozvíte se zajímavosti z historie tohoto dřívějšího obchodního přístavu. Navštívíte také několik obchůdků s rukodělnými výrobky i malé galerie, kde budete moci nasát atmosféru tohoto malebného městečka.
Nocleh v Hoi An v Ancient House Village 4* - pokoj typu garden view superior (nebo v podobném hotelu stejné kategorie).

Hoi An - tato živoucí muzejní expozice, která se rozkládá na břehu řeky, vyzařuje půvab a kultivovanost na každém rohu. Jde bez pochyby o nejpůvabnější přímořskou lokalitu v celém Vietnamu, kde rozhodně stojí za to se zastavit. Hoi An vychází vstříc všem, kdo se rádi projdou - do historického centra mají auta vjezd zakázán a z každého místního hotelu se sem dá bez námahy dojít.

  
   

   

Den 8: Hoi An - odlet do Saigonu - prohlídka města
 Vietnam

Ráno po snídani odjezd na letiště v Danangu a odlet do Saigonu, kde uvidtíte nejzajímavější a nejdůležitější místa města, jako jsou původní Prezidentský palác, Opera, radnice či budova Staré pošty z 19.století. Návštěva Muzea války je velice silným zážitkem, která zanechá v každém velký dojem. Na závěr dne si vychutnáte šálek kávy ve vietnamské kavárně jako místní.
Nocleh v Saigonu v hotelu Muong Thanh 4* - pokoj typu deluxe (nebo podobný hotel stejné kategorie).

Saigon – na první pohled se může zdát, že je Ho či Minovo Město zalidněno milionem banditů ženského pohlaví, kteří jsou zahaleni do pestrých šátků a hemží se v okolí nějaké obrovské dopravní nehody. Pravdou je, že chování davů na ulicích jen odráží celkový organizovaný chaos města přitahujícího davy lidí ze všech koutů země, kteří přijíždějí, aby zde nalezli lepší osud. Neoficiálně se městu stále říká Saigon, třebaže úředně je Saigon pouze označením prvního distriktu. Město dýmá, kvasí, šumí a pění. Nitro této lidmi se hemžící, tři staletí staré metropole ukrývá nadčasové tradice a krásu starobylé kultury. V místních pagodách tak najdete modlící se mnichy a ucítíte vůni kadidla. Malíři a řezbáři vytvářejí svým uměním pravé mistrovské kousky, zatímco loutkoherci hrají v parku představení pro děti a v postranních uličkách akupunkturisté léčí své pacienty.

  
   

   

Den 9: Saigon - delta Mekongu - Saigon
 Vietnam

Ráno se po snídani opustíte rušný Saigon a vydáte směrem k Cai Be, do srdce delty Mekongu. Po naloděni na džunku budete proplouvat plovoucím trhem, kde trhovci obchodují s ovocem, zeleninou. Navštívíte malou rodinnou továrnu na výrobu produktů z rýže a kokosových cukrovinek. Poplujete po Mekongu od jednoho zeleného ostrůvku ke druhému a budete moci pozorovat tradiční život v deltě. Po pozdním obědě v restauraci s lokální kuchyní se vydáte na cestu zpět do Saigonu.
Nocleh v Saigonu v hotelu Muong Thanh 4* - pokoj typu deluxe (nebo podobný hotel stejné kategorie).

Řeka Mekong - jinak také nazývaná "řeka devíti draků", se řadí mezi největší řeky světa. Její delta svojí rozlehlostí a rozmanitostí patří mezi nejlákavější cíle ve Vietnamu. Mekong pramení vysoko na Tibetské náhorní plošině a na své cestě do Jihočínského moře teče přes Čínu, Barmu, Thajsko, Laos a Kambodžu až do Vietnamu.


  
   

   

Den 10: Saigon - přejezd do Phan Thietu
 Vietnam

Po snídani odhlášení z hotelu v Saigonu a přejezd do letoviska Phan Thiet. Ubytování v hotelu Allezboo 3*plus - pokoj typu superior (nebo podobném stejné kategorie).

 Allezboo Resort 
   

   

Den 11: Pobyt u moře v Phan Thietu
 Vietnam

Volný program u moře.

 Allezboo Resort 

Den 12: Pobyt u moře - Saigon - odlet do Prahy
 Vietnam

Dopoledne volný program u moře. V poledne odhlášení z hotelu a odpoledne transfer na letiště v Saigonu a následně odlet do Prahy (s přestupem).

 Allezboo Resort 

Den 13: Přílet do Prahy
 Vietnam

V dopoledních hodinách přílet do Prahy.

  

Hotely:


název hotelu:
 

Allezboo Resort


Země:
 
Vietnam
Lokalita: Phan Thiet
Popis: Poloha a popis
Hotelový komplex Allezboo Resort se nachází přímo na krásné bílé písčité pláži Mui Ne, poblíž městečka Phan Thiet. Mezinárodní letiště v Saigonu je vzdálené cca 230 Km jízdy automobilem. Hotel má výbornou polohu přímo na pláži, ale v dosahu pěší chůze naleznete restaurace, obchůdky a bary, kde můžete trávit své volné večery či ochutnat tradiční vietnamskou kuchyni.

Ubytování
Tento nevelký hotel vystaven ve francouzském koloniálním stylu se skládá z 55 pokojů, situovaných v dvoupodlažní budově, a vil. Všechna ubytování nabízejí svým hostům posezení na soukromé terase či balkonu s výhledem na oceán nebo do krásné tropické zahrady, kterou je celý hotel obklopen. Ubytování je prostorné a standardně vybavené koupelnou s WC, vysoušečem vlasů, trezorem, satelitní TV, telefonem, klimatizací a minibarem.

Vybavení
Hostům je k dispozici restaurace, bar a gril, masážní salón, velký prostorný bazén, vířivka a pro aktivní vyžití je zde nabídka vodních sportů na pláži, půjčovna kol, projížďky na koních a plážový volejbal. Nedaleko hotelu se nacházejí i golfová hřiště a tenisové kurty. Pro milovníky poznání je v hotelu k dispozici „tour desk“, kde si budete moci objednat výlety po okolí.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Přímo na pláži
Úroveň: 3* plus
Vybavení: zahrada, snídaňová restaurace, směnárna, restaurace, recepce, půjčovna kol, prodejna suvenýrů, obchůdky, nosič zavazadel, masáže, lázně, jacuzzi, internet, hotelový trezor, gril, cestovní kancelář, bazén, bar
Sport v místě: vodní sporty, půjčovna kol, plážový volejbal
Sport v okolív: tenis, golf


  

fotografie hotelu

 
Nezávazná objednávka zájezdu 12.03.2018-24.03.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Osoba ve dvoul.pokoji (66 490,- Kč)   osob  
Osoba ve dvoul.pokoji při objednání do 15.1. (59 990,- Kč)   osob  
Připojištění Comfort (990,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha
Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha
Austrálie

23.09.2018-17.10.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 199990,- Kč
okruh Ománem s českým průvodcem
okruh Ománem s českým průvodcem
Omán

07.12.2018-14.12.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 59900,- Kč
Shangri-la Al Waha - speciální ceny pro rezervace do 30.8.2018
Shangri-la Al Waha - speciální ceny pro rezervace do 30.8.2018
Omán
Al Waha, Shangri-La Barr Al Jissah Resort and Spa
07.06.2018-14.06.2018
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 39900,- Kč
Pohodová Panama s českým průvodcem s možností prodloužení na ostrově Aruba
Pohodová Panama s českým průvodcem s možností prodloužení na ostrově Aruba
Panama

02.12.2018-10.12.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 59900,- Kč